Güzelliklere Doğru

Hindistan’da birinci gün: ” Ne işimiz vardı burada, ilk uçağa binip geri dönelim”; ikinci gün: “Eh, fena değilmiş!”; üçüncü gün: “Aaa, ne kadar güzel!”; dördüncü gün: “İyi ki gelmişiz, tekrar gelelim”; beşinci ve sonraki günler “seni seviyorum Hindistan” şeklinde geçti.

Sevgili dostum, dünürüm Fatoş Hanım’ın dediği gibi gerçekten Hindistan anlatılmaz, yaşanırmış. Yavaş yavaş açtı kalbini bize ve yavaş yavaş kazandı kalbimizi.

İlk sıkıntıların ardından Allah, Mohsin Ali Bey adında insan sûretinde bir meleği bize yardıma gönderdi ve hayat Hindistan’da bir anda kolaylaşıverdi. Tamamen tesadüfen, sevgili dostum Kamile Hanım’ın vasıtasıyla Hindistan’a gelmeden önce tanışıp bir iki kere mesajlaştığımız Mohsin Ali Bey (kendileri bir üniversitede hoca) bizi arayıp karşılaştığımız sıkıntıları öğrenince öğrencilerinden bazılarını bize yönlendirdi ve biz Rahul, Arif Khan, Gülefşan, Shadap Khan, Om Prakaj ve diğer gençleri tanıma fırsatı bulduk. Delhi’de bulunduğumuz sürece gençler bizim rehberliğimizi ve tercümanlığımızı yaptılar. Hatta Rishikes’e Rahul’la birlikte gittik.

Guwahati’ye gideceğimiz gün havaalanından önce İsa Han ve Nizamettin Türbelerini gezdik. Hindistan’da tarihi camiler ve türbelerin inanılmaz güzellikte bahçeleri ve muhteşem mimari yapıları var.   

 

İçeriği paylaşın:

Güzelliklere Doğru” için 2 yorum

  1. Asuman teyzecim hayalimi gerçekleştirmişsiniz inşallah bir gün bana da gitmek nasip olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir