YOL HİKAYEM

Kendimi hep bir yolcu olarak gördüm. Uzun bir yolun bazen yorgun, her zaman heyecanlı, coşkulu bir yolcusuyum. Allah bana asi ve hırçın bir evlat şeklinde bir melek göndermeseydi farkındalığım muhakkak eksik kalırdı. Katlanmanın bize sancılı göründüğü süreçlerin, içinde hangi büyük hediyeleri barındırdığını bilmek mümkün değil. Ancak yaşayarak öğreniyor ve sonra her anına şükrediyoruz. Evlat, iyi ki her söylediğimi, sadece ben öyle istediğim için kabul etmemişsin. İyi ki sorgulamış, “hayır” demiş, kendime gelmem, kendimi bulmam için beni silkelemişsin. Büyük ruhsal yolculuğumun ilk adımlarını kesinlikle sana borçluyum. Teşekkür ederim.

İçsel yolculuğumun ilk arayışı beni Kuantumla tanıştırdı. Ve önümde daha önce hiç farkına varmadığım bir yol açıldı. Aslında o yol hep oradaydı,  fark etmem için sadece konfor alanımın dışına çıkmam gerekiyordu. Adına “hayat” dediğimiz yol hikayesinde aslında ve daima Yaratanın himâyesindeyiz. Hep korunuyor, gözetiliyor, seviliyoruz. Bazen, görmemiz için, gözümüze gözümüze sokulması gerekiyor, hepsi bu.

Sonra eğitimler birbirini kovaladı. Koçluktan Reikiye, Kozmik Enerjiden Silva Metoduna, Celcelûtiyeden Mandalaya, Yogadan Nefes Terapiye, Aydınlanan Kalbin Uyanışından All Love’a…Sanki susuzluktan ölüyordum da tertemiz bir kaynağa rastlamıştım. Ellinin üzerinde sertifikalı eğitim, pek çok güzel insanla tanışmama vesile oldu. Metin Çınaroğlu, Gülçin- Nazmi Musal, Petek Kitamura, Leyla Bilen, Beki İkala Erikli, Kubilay Aktaş, Şehnaz Demir, Gülcan Gelerli, Eda Özkara, Ayşen Edis, Gülgûn Sharafat, Ken Coscia, Laura Silva, Daniel Mitel, Patrick Scott Zeigler hocalarımdan bazıları oldular. Bülent Gardiyanoğlu, Yasemin Değerliyurt, Luna Tülay Okan, Erkut Ergenç, Meryem Ebru Sezen, Osman Can Aydoğmuş, Metin Hara, Agathi Christodoulidi, Sirley Morato, hepinizi iyi ki tanıdım. İsimlerini yazmayı unuttuğum dostlarım varsa affola…Aslında karşıma çıkan, hayatıma giren herkesin bir şekilde hocam olduğunun farkındayım.

Aşkla aradım, aşkla öğrendim, aşkla yürümeye devam ediyorum. Şükürler olsun.

 

İçeriği paylaşın:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir